
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1 mm |
Stock: 584
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08880
Ext.Price$0.08880
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08880 | $0.08880 |
| 10 | $0.07894 | $0.78940 |
| 50 | $0.07018 | $3.50900 |
| 100 | $0.06428 | $6.42800 |
| 500 | $0.05888 | $29.44000 |
| 1000 | $0.05393 | $53.93000 |
| 3000 | $0.04939 | $148.17000 |
